LEIE LEILIGHET? ELLER SKAFFE SEG EN “ROOMIE”?

Categories Blogg

Som dere vet så har jeg tenkt å reise en del dette året, og oppholde meg en god del i USA. Jeg skal besøke litt forskjellige skoler, og finne ut om det kan være noe for meg å studere. Det er nesten litt morsom at jeg som alltid  har vært sånn “skal ikke studere” plutselig har fått skikkelig lyst til å gjøre det. Jeg har absolutt ikke bestemt meg for noe som helst enda, men jeg skal se om jeg finner noe som kan være interessant og relevant for det jeg allerede jobber med.

Siden jeg skal reise litt frem og tilbake så har jeg tenkt mye på bosted. Hadde det ikke vært for at Nina har flyttet til Las Vegas så hadde jeg helt klart leid et rom hos henne, men nå som det ikke er et alternativ så må jeg begynne å se på andre bomuligheter. Jeg er usikker på om jeg skal leie Airbnb, eller om jeg skal få meg en “roomie”. Jeg er medlem i forskjellige facebookgrupper i Los Angeles, og jeg ser at det er mange som søker noen å bo sammen med. Samtidig så er det jo litt bortkastet penger å skulle betale for en leilighet jeg bare skal bo i periodevis. Jeg skulle ønske at jeg kjente eller visste av noen som også reiste litt frem og tilbake, slik at vi eventuelt kunne leie en leilighet sammen. Jeg er jo så sær at jeg ikke ser for meg at jeg kommer til å kunne bo med en totalt fremmed.

Jeg kan jo gjøre det såpass enkelt å bare leie gjennom Airbnb når jeg først er der, men det er jo langt i fra det billigste alternativet med tanke på alle avgiftene man må betale. Jeg ser jo at det er en del svenske influencere som har gjort det på den måten da de har “bodd” i New York, men jeg får bare bruke de neste månedene til å google og lete meg frem til hva som vil være det beste for meg.

6 kommentarer

6 thoughts on “LEIE LEILIGHET? ELLER SKAFFE SEG EN “ROOMIE”?

  1. Hei Sofie! Har nå sett alle episodene som har kommet ut av denne sesongens bloggerne. Tusen takk for at du deler så mye av hvem du er og hvor du kommer fra. Føler virkelig man blir kjent med deg på en annen måte. Du virker bare helt fantastisk og du og Morten virker utrolig gode for hverandre. Det lyser at dere er hverandres støttespillere. Ønsker deg alt godt <3
    Klem fra Thea.

    1. For en utrolig fin kommentar <3 Tuuusen takk!! Jeg åpnet meg veldig opp denne sesongen på både godt og vondt. Første sesong var jeg veldig opptatt av at folk skulle like meg og var redd for å dele. Nå har jeg heldigvis sluppet veldig taket på det, og deler absolutt alt, haha!

      <3<3<3

  2. Ikke lei Airbnb, bare se på shane dawsons nye video. Conspiracy theories: warning signs with shane dawson!! Spol til 19.00!!

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *